آژانس بازاریابی دیجیتال – شرکت دیجیتال مارکتینگ

امروزه بیشتر افراد برای صرفه جویی در هزینه و زمان، نیازهای خود را از طریق شبکه های اینترنتی و در موتورهای جستجو دنبال می کنند، درنتیجه داشتن صفحه وب سایت زیبا، حتی برنامه نویسی و محتوای مناسب به تنهایی کافی نیست، صحیح دیده شدن در فضایی مناسب و در دسترس بودن عامل پیروزی شماست.

تعریف دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

نوعی بازاریابی است که از طریق کانال ها، ابزارها و رسانه های دیجیتال آنلاین و غیرآنلاین انجام می شود.
همچنین از تمامی ظرفیت های آنها برای فعالیتهای تبلیغ محصول، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت و رساندن اطلاعات به مشتری استفاده می شود، این بازاریابی به صورت هدفمند و قابل اندازه گیری و تعاملی انجام می شود.

تعریف دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ چیست ؟
تعریف دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ آنلاین مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ از طریق رسانه های دیجیتال انجام می شود و آنلاین مارکتینگ با استفاده از ابزارها و رسانه‌های اینترنتی یا همان آنلاین ، که در بستر اینترنت انجام می گیرد و زیر مجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ است.
و اما ابزارهای بازاریابی سنتی عبارتند از: تبلیغات در رادیو و تلویزیون ، تبلیغات چاپی ( بروشور تراکت و کارت های ویزیت ) ، بیلبوردها، کارت‌های بازرگانی، پوسترها و…
در نهایت ، هدف بازاریابی به طور کلی دستیابی به مشتریان بالقوه و تبلیغات تجاری درجهت توسعه و ارتقاء کسب و کار و رسیدن به مخاطب نهایی است که با استراتژی های متفاوتی پیگیری می شود.
تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی در هزینه ، سرعت ، میزان دیده ‌شدن و در دسترس بودن برای مشتری ، موفقیت و تاثیرگذاری تبلیغات ، بازگشت سرمایه ، مدل ارتباطی ، انعطاف‌پذیری تاکتیک ها و… می باشد.

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ آنلاین مارکتینگ چیست ؟
دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ آنلاین مارکتینگ چیست ؟

آژانس بازاریابی دیجیتال – شرکت دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

شرکت دیجیتال مارکتینگ ، شرکتی است که هدف کلی آن ، معرفی موثر کسب و کار شما به مخاطبان مورد نظر بواسطه خلاقیت، تجربه و دانشی که در دیجیتال مارکتینگ بدست آورده‎اند در فضایی مناسب صنعت شما می‌باشد.
همچنین با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارهایی که می خواهند حضوری موثر را در دنیای دیجیتال تجربه کنند کمک کرده و در این مسیر همراه آنها باشد.

اهداف آژانس بازاریابی دیجیتال :

• ارائه خدماتی مختص صنعت و کسب و کار شما با استفاده از جدید‌ترین فناوری ها است
• بررسی مستمر مشتریان و بازار هدف و رفتار آنها
• اجرای پروژه ها با توجه به تجربه و تخصص تیم اجرایی و به روز نگه داشتن دانش
• بهینه سازی روش ها جهت بهبود نحوه استفاده از منابع انسانی و مالی دیجیتال مارکتینگ

نمونه‌هایی از ابزارها و روش‌های بازاریابی دیجیتال :

انواع ابزارهای دیجیتال
بیلبوردهای دیجیتال
تلویزیون‌های دیجیتال
بنرهای مجازی و دیجیتال
وبسایت‌ها
ایمیل
شبکه‌های مجازی
موبایل‌ها و تبلت‌ها
انواع رایانه‌ها
پادکست‌ها
رادیو
تلویزیون‌های اینترنتی
نرم‌افزارهای پیام ‌رسان و جمعی
بهینه ‌سازی برای موتورهای جستجو
پیامک و پیام‌های نوشتاری
ارتباطات بی‌سیم
دیتا بیس ها

خدمات شرکت دیجیتال مارکتینگ :

o استراتژی و برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing )
o تولید محتوا و بازاریابی در شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing )
o سئو و بازاریابی در موتورهای جستجو ( SEO)
o تبلیغات آنلاین (Online Advertising )
o بازاریابی ایمیلی ( Email Marketing)
o طراحی سایت، اپلیکیشن و ربات
o ویدئو مارکتینگ (Video Marketing )
o طراحی اینفوگرافی
o مشاوره بازاریابی دیجیتال
o طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی

فرآیند کار شرکت دیجیتال مارکتینگ :

1- دریافت خلاصه ای از سازمان
2- ایده پردازی و تعیین استراتژی R&D
3- ارائه استراتژی به سازمان
4- تهیه اکشن پلن
5- معرفی تیم اجرایی، اکشن پلن و اجرا
6- ارائه گزارش طبق توافق

فرآیند کار شرکت دیجیتال مارکتینگ :
فرآیند کار شرکت دیجیتال مارکتینگ

شرکت بازاریابی دیجیتال بومرنگ :

بومرنگ یک آژانس بازاریابی دیجیتال است که سعی می‌کند تا متناسب با اهداف کسب و کار و در جهت ارتقاء شرکت شما عمل کند و در این مسیر از دانش و تخصص خود در دنیای دیجیتال مارکتینگ بهره بگیرد.
تمرکز ما در بومرنگ بر استفاده حداکثری از قدرت خلاقیت ، ابتکار و خلق مفاهیم جدید در ارائه خدمات است.

مشتریان بومرنگ در حوزه بازاریابی دیجیتال :

خدمات دیجیتال مارکتینگ اسیاتک

خدمات دیجیتال مارکتینگ بیمه نوین

خدمات دیجیتال مارکتینگ افق کوروش

 

یک شرکت خارجی در این ویدئو کوتاه و مفید خدمات دیجیتال مارکتینگ را به خوبی توضیح داده است. اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت آژانس بازاریابی دیجیتال بومرنگ مشاهده کنید.

می توانید متن کامل ابن مقاله را از طریق لینک های زیر در دو فرمت word و pdf آژانس بازاریابی دیجیتال pdfدانلود کنید.

آژانس بازاریابی دیجیتال docx

آژانس بازاریابی دیجیتال pdf

نویسنده : سمیه کریمی – حجت مسگری

آژانس بازاریابی دیجیتال بومرنگ

Summary
 • دامنه مناسبی انتخاب کنید :

بهتر است که نام دامنه خود را طوری انتخاب کنید که حداقل یکی از مهمترین کلمات کلیدی مورد نظر کسب و کار شما را شامل شود. این اقدام باعث می‌شود شما در آینده نسبت یه رقبای خود در سئو مزیت رقابتی داشته باشید چرا که وزن و اهمیت URL سایت شما برای گوگل حداقل تا امروز چشمگیر بوده است.

 • استانداردهای طراحی را رعایت کنید :

به هیچ عنوان زیبایی صرف را معیار قرار ندهید چرا که در بسیاری از موارد این کار منجر به نارضایتی کاربران از نحوه تعامل با سایت می‌شود چرا که آنها به غیر از زیبایی به موارد دیگری نیز احتیاج دارند و راحتی در استفاده از سایت برای کاربران اهمیت بیشتری دارد.

 • سرعت لودینگ سایت را حداکثر کنید :

در عصر ارتباطات دیگر کسی بیشتر از چند ثانیه منتظر لود شدن سایت شما نخواهد شد، حتی اگر بهترین مطلب دنیا را نوشته باشید باید سعی کنید آن را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار کاربر قرار دهید. از آن جهت که هر روز سایت های بیشتری خواهند بود که جواب یک سوال را داده اند، هر روز هم صبر کاربران برای مشاهده جواب شما برای سوالشان کمتر خواهد شد و به راحتی سراغ رقبای شما می‌روند

 • محتوای ارزشمند و مفید در آن قرار دهید :

هرچقدر که یک سایت، زیبا و کارآمد طراحی شده باشد، اگر اطلاعات کاربردی در آن وجود نداشته باشد و به سوالات مخاطب هدف خود پاسخ نداده باشد، کسی از آن استفاده نخواهد کرد

 • از رنگ ها به درستی استفاده کنید :

در روانشناسی رنگ ها برای هر رنگ پیامی قائل شده اند، قبل از طراحی در مورد آن مطالعه کنید و یا کار را به فرد یا شرکتی بسپارید که مورد سوابق قابل توجهی در این حوزه دارد.

مهمترین نکات طراحی سایت
مهمترین نکات طراحی سایت

 

 • موفقیت با 3 کلیک را برای کاربر فراهم کنید :

وبسایت خود را طوری طراحی کنید که کاربر بعد از ورود به سایت شما بتواند با 3 کلیک به هدف نهایی تعریف شده برسد. به طور مثال اگر شما فروشگاه اینترنتی طراحی کرده اید، خریدار باید بتواند با سه کلیک کالای خود را بیابد و خرید خود را انجام دهد. البته این حالت ایده آل است.

 • به اصول سئو توجه کنید :

البته که سئو یک امر بلند مدت و با گستردگی زیاد در همه ابعاد سایت است اما شما در هنگام طراحی حداقل به ابعاد فنی آن توجه داشته باشید. مواردی مثل site map ، تگ Alt در عکس ها و تگ H1 و سایر مسائل فنی.

 • از ابتدا هدف سایت و کسب و کار خود را مشخص کنید :

طبیعتا هر هدف و هر کاربرد خاصی، طراحی متفاوتی را میطلبد. بهتر است تکلیف خود را در همان ابتدای کار مشخص کنید و هزینه و زمان را برای اصلاحات بعدی تلف نکنید.

 • از بلاگ استفاده کنید :

هر سایتی که قصد دارد به صورت جدی به سئو بپردازد باید بلاگ داشته باشد و مطالب مفید و مرتبط با حوزه کاری خود را تولید کند و در اختیار کاربران قرار دهد. با کمک متخصصان این حوزه، استراتژی محتوایی خود را تدوین نمایید و بلاگ خود را به روز نگه دارید.

 • طراحی سایت خود را ساده نگه دارید :

چندین سال است که کاربران از طراحی های شلوغ و پر از جزئیات استقبال نمیکنند و این گرایش و تمایل کاربران باعث شده است طراحان نیز به مینیمالیسم روی بیاورند و از فضاهای خالی برای جلب توجه کاربر به اصل موضوع استفاده کنند. توصیه ما هم حداقل در این دوره زمانی که این مقاله نگاشته شده است حرکت به طرف طراحی ساده است، مگر اینکه خلافش ثابت شود.

 

در آخر بهتون توصیه میکنم با دیدن این کلیپ بسیار کوتاه با 17 ترند سال 2017 در طراحی سایت آشنا بشید

 

شما میتوانید فایل این مقاله را در دو فرمت ورد و پی دی اف دانلود و با ذکر منبع استفاده نمایید

نکات مهم طراحی سایت 2017 docx

نکات مهم طراحی سایت 2017 pdf

اگر سوال یا اختلاف نظری در مورد این نکات دارید حتما در قسمت کامنت ها مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم.

 

نویسنده : حجت مسگری

آژانس دیجیتال مارکتینگ بومرنگ

Summary
Review Date
Reviewed Item
مهم ترین نکات در طراحی سایت
Author Rating
41star1star1star1stargray

عوامل موثر بر تعامل را می‌توان در سه بخش دسته بندی کرد :

 • الگو رفتاری مخاطب
 • ادمین
 • محتوا

 

الگو رفتاری مخاطب

در شبکه های اجتماعی بسیاری از برند ها مخاطب از یک سری الگوهای رفتاری خاص پیروی می کند. فرضا اگر یک نگاه به پست‌های مناسبتی انداخته شود می‌بینیم تعدادکامنت ها در این پست ها زیاد است در حالی که موضوع عکس آنقدر جاذب کامنت  نیست. پس کامنت ها در مورد مسائل دیگر است و مخاطب این الگو رفتاری را پیش گرفته که در پست های مناسبتی اکانت که مرتبا تکرار می‌شود هجوم بیاورد و محلی یافته برای انتقادات و بیان مشکلات خود .

این الگوی رفتاری باید شکسته بشود برای مثال مدتی پست مناسبتی گذاشته نشود یا آدمین برخورد مثبت و مناسبی انجام دهد که به کم شدن اینhate comment  ها کمک کند

 

ادمین

کنش آدمین باعث واکنش مخاطب می‌شود و اینستاگرام یک پلتفرم است که امکان ارتباط و تعامل مستقیم بین نماینده سازمان (آدمین) و کاربران، بین کاربران باهم و  افرادی که اصلا مشتریان سازمان نیستند را فراهم می‌کند. چنین امکانی انتظار کاربر را در مورد شنیده شدن نظرهایش بالا می‌برد، باید ارتباط صمیمی با مخاطب خود برقرار کند، نه روش ارباب رجوعی. توجه به این چهار جنبه توسط ادمین الزامیست:

 1. لحن پاسخ گویی :

در سال گذشته 6 میلیون بار از ایموجی ها استفاده شد و تحقیقات نشان می‌دهند کنش هایی که از ایموجی استفاده می‌کنند، واکنش های بیشتر و مثبت تری می‌گیرند

 • از ایموجی ها استفاده شود
 • باید لحن متناسب با لحن مخاطب تغییر کند و منحصر به فرد بودن هر مخاطب در نظر گرفته شود
 • لحن باید صمیمی باشد در عین حال محترمانه

 

 1. شرایط پاک کردن کامنت :

 • اینستاگرام یک شبکه تعاملی است و تعامل سالم و دو طرفه از مزیت های این شبکه است و پاک کردن مکرر کامنتهایی که به سود ما نیست به تعامل سالم لطمه می‌زند.
 • مخاطب مشاهده گر است و عملکرد شما را می‌بیند و متوجه خواهد شد شما انتقاد پذیرید و کامنت مثبت و منفی ، هر دو را نگه داشتید
 • فقط در صورتی کامنت پاک شود که در آن فحاشی شده باشد یا محتوای آن خلاف قوانین دولت یا قوانین اخلاقی و فرهنگی جامعه باشد.

 

 1. برخورد با کامنتهای منفی و مثبت

پاسخ به کامنت‌هایی که بار منفی بالایی دارند همان قدر مهم است که تشکر از کامنت‌های مثبت اهمیت دارد. فراموش نشود عملکرد آدمین و پاسخ او به کامنت های منفی توسط مخاطب های دیگر هم دیده می‌شود پس هدف به جا گذاشتن تصویر خوب در زهن همه مخاطبان است

 • پاسخ های مثبت باید حتما جواب داده شوند
 • در برخورد با کامنت منفی هم از ایموجی مثبت و متناسب استفاده شود
 • Kill them with Kindness
 • لحن صمیمی با حفظ پرستیژ سازمان
 • حسن نیت و پیگر بودن نشان داده شود

 

 1. زمان پاسخگویی به کامنت ها

 • زمانی که مخاطب می‌بیند پاسخ او در لحظه کامنت گذاری داده می‌شود حس ارتباط و نزدیک بودن بیشتری با سازمان خواهد داشت .
 • هدف اینستاگرام نه خبررسانی بلکه ساخت همین تصویر محبوب و نزدیک شدن به مخاطب خود است
 • یکی از راههای ایجاد ارتباط بیشتر با مخاطب و کم کردن زمان انتظار برای پاسخ دریافت کردن و افزایش پاسخ ها استفاده از اکانت ساپورت است که منحصرا وظیفه جواب گویی را بر عهده دارد که به طور مثال شرکت “های‌وب” از این روش استفاده می‌کند.
 • روش دیگر دادن دسترسی پاسخگویی به کامنت ها به چند ادمین به طور هم زمان است.
بازاریابی شبکه های اجتماعی و تعامل برند ها
social media marketing

محتوا

همان طور که در مقدمه توضیح داده شد وقتی محتوا آن قدر قوی نباشد که مخاطب را درگیر خود کند مخاطب به حاشیه می رود و به جای نظردهی در مورد موضوع اصلی پست، در مورد مسائل حاشیه ای اعتراض و انتقاد می‌کند و کیفیت خدمات ارائه شده را زیر سوال می‌برد .

 

در خیلی از اکانت های تجاری و سازمانی دیده شده است که بخش فالووینگ های اکانت صفر است و صرفا به قسمت فالوورها توجه می‌شود اما باید به این نکات در مورد فالووینگ ها نیز توجه کرد :

 • فالووینگ هرگز نباید صفر باشد!
 • مخاطب ها به فالویینگ های شما توجه می‌کنند
 • فالووینگ های شما همکاران شما را معرفی می‌کنند
 • فالووینگ های شما طرز فکر شما را نشان میدهند.

در این پست به نکات ظریفی اشاره کردیم که در عین حال بسیار مهم اند و اگر برند یا سازمانی قصد دارد در حوزه بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق باشد باید مجموعه این نکات را رعایت کند. اگر سوالی در مورد مسئله تعامل در برند ها یا شرکت ها در شبکه های اجتماعی داشتید حتما با ما در قسمت کامنت ها مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم.

 

شما میتوانید فایل این مقاله را در دو فرمت ورد و پی دی اف دانلود و با ذکر منبع استفاده کنید

تعامل در شبکه های اجتماعی docx

تعامل در شبکه های اجتماعی pdf

 

نویسنده : یکتا کلانتر

آژانس دیجیتال مارکتینگ بومرنگ
Summary
Review Date
Reviewed Item
بازاریابی شبکه های اجتماعی
Author Rating
41star1star1star1stargray

چه سامانه هایی برای تبلیغات کلیکی و بنری وجود دارند ؟

در ایران، ده سال قبل اگر قصد داشتید در سایت های اینترنتی تبلیغ کنید احتمالا پلتفرم خاصی نمیافتید و باید شخصا اقدام می‌کردید و تک به تک با صاحبان سایت ها مذاکره می‌نمودید.  شاید یکی دو سایتی بودند که خیلی جزئی تلاش می‌کردند این کار را اغاز کنند که البته کارشان ادامه نداشت. حدود چهار سه سال قبل تعداد انگشت شماری مثل Anetwork شروع به کار کردند و در یک سال اخیر تعدادشان بسیار زیاد شده است. اگر سرچی در گوگل داشته باشید می‌توانید سایت های زیادی را به راحتی پیدا کنید که چند نمونه از آنها می‌توانید اینجا (بدون اولویت بندی خاصی) ببینید :

ای نتورک anetwork.ir

ادنگاه adnegah.net

صبا ویژن sabavision.com

برتینا bertinaco.com

کلیک یاب clickyab.com

تبلبغ ایرانی tabligheirani.com

کلیک یار clickyar.ir

نکست ادز nextads.ir

وی کلیک WeClick.ir

 

بهترین سایت تبلیغات کلیکی و بنری چیست؟

حالا از کدام پلتفرم باید استفاده کنیم و بهترین سامانه تبلیغات کلیکی و بنری کدام است؟ در ادامه توضیحاتی خواهیم داد. البته احتمالا به صورت خودکار در سالیان بعد تعداد زیادی از این پلتفرم های تبلیغات بنری و کلیکی در رقابت با سایرین از بازار حذف خواهند شد و تعداد انگشت شماری از آنها باقی خواهند ماند و خدمات خود را به کل بازار گسترش می‌دهند.

اما عجالتا یکی از محققین و فعالان بازار کسب و کارهای دیجیتال در سال 94 تحقیقی در مورد میزان کارایی سه پلتفرم ادنگاه، ای نتورک و همچنین کلیک یاب انجام داده است که با صرف یک میزان برابر از هزینه در هر کدام از این پلتفرم های تبلیغات کلیکی و بنری، بازده های متفاوتی را دریافت کرده است.

در نتیجه این تحقیقات کلیک یاب در رتبه اول ، ادنگاه در رتبه دوم و ای نتورک در رتبه آخر قرار گرفته است. البته این صرفا یک تحقیق فردی بوده است که آن هم در سال 94 انجام شده است و تا به امروز حتما تغییرات زیادی انجام شده است اما راه کلی و صحیح تشخیص بهترین پلتفرم تبلیغات کلیکی و بنری همین کاری است که ایشان انجام داده اند و به آن AB Testing می‌گویند. پس اگر قصد داشتید هزینه زیادی را در تبلیغات بنری و کلیکی صرف کنید، قبل از هر چیز مقداری از هزینه را برای یافتن پربازده ترین سامانه کنار بگذارید.

تبلیغات آنلاین
تبلیغات آنلاین

انواع تبلیغات کلیکی :

ممکن است چند نوع دسته بندی برای تبلیغات کلیکی در فضای وب مشاهده کنید که تفاوت هایی با هم داشته باشند. ما در این پست تبلیغات کلیکی را به 6 دسته تبلیغات بنری، تبلیغات متنی، تبلیغات هوشمند مبتنی بر محتوا، پوش نوتیفیکیشن، تبلیغات ویدئویی و ریمارکتینگ تقسیم می‌کنیم.

 • تبلیغات بنری را که حتما خودتان به وفور در سایت‌ها دیده اید.
 • تبلیغات متنی چیزی شبیه به همان تبلیغات بنری است با این تفاوت که بنری در کار نیست و معمولا در ریپورتاژ آگهی‌ها می‌توانید آنها را مشاهده کنید که مثلا در لابلای متن یک مقاله که در مورد کفش صحبت می‌کند نوشته است “برای خرید آنلاین کفش اینجا کلیک کنید”.
 • تبلیغات هوشمند مبتنی بر محتوا از سرویس های جدیدی است که پلتفرم هایی مانند کانگرو و ادنگاه به تازگی ارائه می‌دهند. این سرویس ترکیبی از بنر و تبلیغات متنی است که به صورت هوشمند فقط به برخی از افراد نمایش داده می‌شود. به طور مثال زمانی که فردی در سایتی در حال مطالعه در مورد کفش است، بنر مربوط به کفش به او نمایش داده میشود و اگر در حال مطالعه مطلب دیگری در مورد فلاسک است، بنر مربوط به فلاسک به او نمایش داده می‌شود.
 • پوش نوتیفیکیشن : این نوع از تبلیغات کلیکی مخصوص موبایل و نرم افزارهای موبایلی است که حتما در بسیاری از اپلیکیشن های موبایل خود نمونه های آن را مشاهده نموده اید.
 • تبلیغات ویدئویی : در این سرویس امکان نمایش ویدئو تبلیغاتی در اپلیکیشن های گوشی های هوشمند فراهم شده است
 • هدفگیری مجدد (ReTargeting) : با استفاده از این نوع تبلیغات کلیکی شما افرادی را که قبلا به سایت شما سر زده اند را به طور مجدد هدف می‌گیرید و تبلیغات خود را صرفا برای آنها نمایش می‌دهید و با این کار نرخ موفقیت (Conversion Rate) آگهی خود را افزایش خواهید داد

 

در آخر توصیه میکنم ویدئوی کوتاه زیر را ببینید تا یک بار برای همیشه با اصطلاحاتی مثل PPC , CPC , CPA , CPL , CPM در تبلیغات کلیکی آشنا شوید

 

شما میتوانید فایل این مقاله را در دو فرمت ورد و پی دی اف دانلود و با ذکر منبع استفاده نمایید

docx بهترین سایت تبلیغات کلیکی

بهترین سایت تبلیغات کلیکی pdf

اگر سوالی در مورد این پست بلاگ ما داشتید حتما در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. پاسخگوی شما خواهیم بود

 

نویسنده : حجت مسگری

آژانس دیجیتال مارکتینگ بومرنگ
Summary
Review Date
Reviewed Item
بهترین سامانه تبلیغات کلیکی و بنری کدام است؟
Author Rating
51star1star1star1star1star

به کمک این هفت گام درمیابید که چگونه یک برنامه بازاریابی دیجیتال ساده اما موثر تدوین کنید. در این پست تلاش میکنیم به طور خلاصه و به دور از هرگونه اصطلاحات و مفاهیم پیچیده، اصل موضوع را به شما منتقل کنیم.

 

گام اول : مخاطب هدف خود را بشناسید. ( پرسونا چیست ؟ )

آنها چه کسانی هستند؟ کجا رفت و آمد می‌کنند؟ چه روزنامه ای مطالعه می‌کنند؟ یکی از راه های شناخت مخاطب هدف ، ایجاد پرسونا برای خریداران احتمالی شما است. پرسونا چیست ؟ persona عبارت است از توصیف یک فرد خاص که قصد دارد خدمات یا کالای شما را خریداری کند. پرسونا معمولا شامل اطلاعات جمعیتی خریداران، نیازها، عوامل انگیزش، علایق ، ترجیحات و همچنین یک تصویر فرضی از آنها می‌شود.

 

نمونه پرسونا
نمونه پرسونا

 

گام دوم : بر روی رقبای خود مطالعه کنید

یک فایل از بهترین رقبای خود تنظیم و سپس بررسی کنید که آنها به چه صورت از کانال های بازاریابی دیجیتال خود برای دسترسی به مشتریان استفاده می‌کنند. برای این کار می‌توانید از ابزارهایی مانند Screaming Frog Spider ، SEMrush و  Rival IQ هم کمک بگیرید که کاربردهای متفاوت و متنوعی دارند.

 

گام سوم : تاکتیک ها و راه های ارتباطی دیجیتال خود را اولویت بندی کنید

کانال های دیجیتال خود را مجدد بررسی کنید و سعی کنید آنها را ارزش گذاری و اولویت بندی کنید. کانال های دیجیتال شما شامل بازاریابی ایمیلی، سایت های دیگری که به شما ارجاع می‌دهند، اخباری که از شما منتشر می‌شود و همچنین شبکه های اجتماعی شما (اینستاگرام، یوتیوب، فیسبوک و … ) است. در اولویت بندی شبکه های اجتماعی به موارد زیر توجه کنید :

اهداف سازمان : اولویت های سازمان شما چیست؟ آگاهی از برند؟ افزایش ترافیک سایت؟ فروش؟

بودجه : قصد دارید چه مقدار بودجه برای بازاریابی دیجیتال خود مصرف کنید؟

منابع در دسترس : چه تعداد نیروی کار در اختیار دارید؟

محتوای در دسترس : چه نوع محتوایی در اختیار دارید یا میتوانید تولید کنید ؟

 

گام چهارم : اهداف کوتاه مدت داشته باشید

بسته به مشتریان و اهداف کسب و کارتان، ممکن است استفاده از یک کانال دیجیتال خاص برای شما بهتر باشد. مثلا اگر میخواهید آگاهی از برند را افزایش و خدمات مشتریانتان را بهبود دهید، استفاده از تاکتیک بازاریابی شبکه های اجتماعی برای شما بهتر است و اگر قصد افزایش ترافیک سایت و فروش را دارید، بهتر است ترکیبی از سئو (SEO) و ایمیل مارکتینگ را به کار بگیرید. اهداف کوتاه مدتی برای خود مشخص کنید، بعد از اجرای برنامه ها، نتایج را اندازه گیری کنید و بر اساس کارآیی هرکدام، اصلاحات لازم را انجام دهید.

 

گام پنجم : نتایج را اندازه گیری کنید

شاخص های کارآیی هوشمندی ایجاد کنید که کمی و قابل اندازه گیری باشند. به طور مثال :

 • افزایش 20 درصدی فروش آنلاین در مدت سه ماه
 • افزایش 25 درصدی ترافیک ناشی از سرچ عبارات مختلف در موتورهای جستجو
 • افزایش 20 درصدی Rate Engagement در اینستاگرام

بررسی نتایج برنامه های بازاریابی دیجیتال

گام ششم : مطمئن شوید برنامه شما به درستی کار میکند

شما می‌توانید از طرق مختلف از جمله بررسی ترافیک سایت، Goals و  Convrsions در گوگل آنالیتیک و سایر ابزارها مثل آماری که اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد متوجه شوید که کمپین بازاریابی شما به درستی کار می‌کند یا نه. همچنین با استفاده از ابزارهایی مثل  Crazyegg میتوانید فیلم ضبط شده از رفتار کاربران سایت خود را مشاهده کنید و تحلیل کنید که چه چیزی باعث میشود مشتری های شما از سایت خارج شوند و یا به طور کلی چه چیزی در سایت، آنها را آزار می‌دهد. از ابزارهای دیگری مثل Heatmap ها نیز میتوانید برای انالیز رفتار کاربران استفاده کنید.

 

گام هفتم : ماهانه برنامه خود را بهبود دهید

هر ماه یک بار بررسی کنید که برنامه بازاریابی شما در چه قسمت هایی به نتیجه رسیده است و در چه قسمت هایی نیاز به اصلاح دارد. با توجه به اطلاعات به دست آمده، کمپین های جدید را با هدف موفقیت بیشتر طراحی کنید. در قسمت عمده این مراحل دو ابزار اساسی و ضروری وجود دارد که به شما کمک میکند و کاربردهای مهمی دارند که این دو ابزار عبارت اند از Google Analytics و  Google Webmaster. استفاده از این ابزار ها را حتما بیاموزید و در کار خود از آنها بهره بگیرید.

 

در انتها نیز کلیپ کوتاهی در مورد استراتژی دیجیتال مارکتینگ قرار داد که بهتر است آن را از دست ندهید

 

این مقاله را میتوانید در دو فرمت ورد و پی دی اف دانلود و با ذکر منبع استفاده کنید

برنامه دیجیتال مارکتینگ docx

برنامه دیجیتال مارکتینگ pdf

اگر سوالی در مورد این پست دارید حتما در قسمت کامنت ها مطرح کنید. پاسخگوی شما خواهیم بود

 

نویسنده : حجت مسگری

آژانس دیجیتال مارکتینگ بومرنگ
Summary
Review Date
Reviewed Item
برنامه دیجیتال مارکتینگ 2017 خود را در 7 گام تدوین کنید
Author Rating
41star1star1star1stargray
اهمیت ایمیل مارکتینگ

2.4 میلیون ایمیل در هر ثانیه ارسال می‌شود، البته بسیاری از آنها هرگز باز نمی‌شوند. هزینه نسبتا پایین ایمیل مارکتینگ و همچنین بازده خوب آن (در صورتی که اصولی و صحیح انجام شود) دلایل قانع کننده ای برای کسب و کارهای مختلف است که از این روش بازاریابی دیجیتال چشم نپوشند.

درصد بسیار بالایی از افرادی که به هر دلیلی برای بار اول به سایت شما سر می‌زنند، دیگر هرگز به شما رجوع نمی‌کنند. حتما در بسیاری از سایت ها درخواست عضویت در خبرنامه یا باشگاه مشتریان با ورود ادرس ایمیل را دیده اید و دلیل همه این تلاش ها این است که ایمیل کاربران را به دست آوریم تا آنها را تشویق به مراجعه مجدد و نهایتا انجام خرید کنیم. لذا میتوانیم از بازاریابی ایمیلی برای بازگرداندن مشتریان از دست رفته استفاده کنیم. ممکن است عده ای در ایران معتقد باشند که بازاریابی ایمیلی دیگر در ایران کاربرد ندارد اما با توجه به اینکه هنوز کسب و کارهای بسیاری از این روش استفاده می‌کنند و آماری از بازده متناسب آنها نیز مشاهده شده است، نمی‌توان این گزاره را تایید کرد. اگر هنوز قانع نشدید که استفاده از ایمیل مارکتینگ بی‌فایده نیست، کامنت بگذارید تا بیشتر صحبت کنیم

بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی
تعریف چند اصطلاح

ESP – Email Service Provider : اندک افرادی هستند که فکر میکنند ایمیل های تجاری نیز از طریق yahoo و gmail برایشان ارسال می‌شود اما این سخن در بین کارشناسان دیجیتال مارکتینگ خنده دار خواهد بود چرا که این سرویس دهنده ها اگر قابلیت ارسال حجم زیاد ایمیل به صورت همزمان را داشته باشند ( که البته ندارند) نمی‌توانند پس از ارسال ایمیل‌ها آنالیز مناسبی از نرخ باز شدن یا نرخ کلیک آنها ارائه دهند. پس برای این کار تخصصی نیاز به ابزارهای تخصصی نیز داریم که همان ESP ها هستند. در ادامه مقاله بهترین ESP ها را نیز معرفی خواهیم کرد.

Double opt in : ” دابل آپت این ” امکانی است که باعث می‌شود یک کاربر جدید قبل از اینکه بتواند ایمیل خود را به لیست خبرنامه یا باشگاه مشتریان و دریافت ایمیل های شما اضافه کند، مجبور باشد ایمیل تاییدی که دریافت میکند را مشاهده و کلیک نماید تا شما مطمئن شوید که ایمیل ایشان اشتباه نیست. حالا اهمیت این ماجرا چیست؟ چه ضرورتی دارد که انقدر کاربران را اذیت کنیم تا مطمئن شویم ایمیل ایشان اشتباه نیست؟ به این نکته مهم توجه کنید که یکی از قوانین مهم ESP ها در مورد Bounce Rate است و اگر بیشتر از 2%  ” بانس ریت ” در ارسال ایمیل ها داشته باشید، اکانت شما مسدود خواهد شد و تمام هزینه شما به باد خواهد رفت. البته مفهموم Bounce Rate در ایمیل مارکتینگ با آن چیزی که احتمالا در Google Analytics  دیده اید متفاوت است. در ادامه مقاله، این مفهوم را هم توضیح خواهیم داد.

Bounce Rate : به طور ساده هر ایمیلی که به هر دلیلی به مقصد نرسد ” بانس ریت ” محسوب خواهد شد. حالا ممکن است علت این اتفاق، اشتباه تایپی کاربر در همگام وارد نمودن ادرس ایمیل باشد ( که Hard Bounce به حساب می‌اید) و یا اینکه ایمیل به علت تکمیل بودن فضای سرویس دهنده کاربر، نتواند در Inbox ایشان ثبت شود (که Soft Bounce محسوب می‌شود).

اصطلاحات دیگری همچون Open Rate و Click Rate هم وجود دارد که تعریف آنها به نظر واضح میرسد اما اگر سوالی در مورد این مفاهیم داشتید، از طریق کامنت های همین پست با ما در ارتباط باشید.

بازاریابی از طریق ایمیل
بازاریابی از طریق ایمیل
بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی

چند ESP هستند که در ایران بیشتر استفاده می‌شوند از جمله MailChimp و MailerLite و همچنین اگر بخواهیم یک نمونه سرویس دهنده ایمیل ایرانی هم معرفی کنیم میتوانیم  از MailChi نام ببریم. اما حالا بالاخره کدام بهتر است؟ خلاصه و مختصر و مفید بخواهیم بگوییم، MailerLite از این جهت که در ایران نمایندگی رسمی دارد و شما میتوانید با پرداخت ریالی به راحتی حساب خورد را شارژ کنید، به نظر مورد مناسب تری برای استفاده در ایران است. اگرچه MailChi هم این مزیت را دارد و البته به طور کل تولید داخل است، اما طبیعتا امکانات کمتری از نمونه های خارجی ارائه می‌دهد ولی برای افرادی که آنچنان با تکنولوژی و کامپِوتر و زبان انگلیسی میانه خوبی ندارند مناسب تر است.

 

فایل این مقاله را میتوانید در دو فرمت ورد و پی دی اف دانلود و با ذکر منبع استفاده نمایید

ایمیل مارکتینگ docx

ایمیل مارکتینگ pdf

اگر سوالی در مورد این مطلب دارید در قسمت کامنت ها با ما مطرح کنید

 

نویسنده : حجت مسگری

آژانس دیجیتال مارکتینگ بومرنگ
Summary
Review Date
Reviewed Item
ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی
Author Rating
51star1star1star1star1star

دانش سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، حجم زیادی از اطلاعات و مهارت های فنی و غیرفنی را شامل میشود که در یک پست نمیتوان به تمام جزئیات آن پرداخت. اما در این مقاله تلاش نموده ایم با توجه به آخرین تغییرات ، مهمترین امور مربوط به SEO در سال 2017 را برای شما لیست کنیم.

 1. برای سایت خود Google Analytics نصب کنید.
 2. Google Search Console ابزار مهم دیگری است که در همان ابتدا باید برای سایتتان راه اندازی کنید.
 3. اگر از وردپرس استفاده میکنید، افزونه (plugin) گوگل آنالیتیکس را دانلود و نصب کنید. برای این کار از لینک زیر نیز میتوانید استفاده کنید : https://goo.gl/2N2fBZ
 4. اگر از وردپرس استفاده میکنید نسخه رایگان افزونه Yoast SEO را نصب کنید. کمک زیادی در رعایت اصول سئو به شما خواهد کرد.
 5. ابزار Google Search Console را برای مطلع شدن از خطاهای فنی از جمله missing titles ، crawl errors و سایر خطاهای ممکن، بررسی کنید.
 6. از سایت net برای چک کردن ریدایرکت های سایتتان استفاده کنید
 7. با استفاده از سایت screamingfrog لینک های معیوب (Broken Links) و چند مشکل فنی دیگر را میتوانید بررسی کنید
 8. از ابزار Google Adwords Keyword Planner برای به دست آوردن کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. پس از اینکه با استفاده از این ابزار میزان سرچ ماهیانه هر یک از کلمات مورد نظرتان را متوجه شدید، از سایت KWfinder استفاده کنید تا متوجه شوید دشواری و سطح رقابت در هریک از کلمات در گوگل چقدر است. سپس با توجه به این دو شاخص مهم تصمیم بگیرید که کدام کلمات را به عنوان کلمات کلیدی سایت خود انتخاب کنید. معمولا بهتر است از کلماتی که میزان سرچ کم و طبیعتا میزان رقابت کمتری دارند شروع کنید.
 9. روش های لینک سازی رقبای خود را مورد بررسی قرار دهید و از آن ایده بگیرید .

  سئو
  سئو
 10. سعی کنید مهمترین کلمه کلیدی خود را در URL سایت خود استفاده کنید. البته اگر سایتی دارید که قدمت و اعتبار قابل توجهی دارد، تغییر آن به صلاح نیست.
 11. مهمترین کلمات کلیدی خود را در تک Title سایت اضافه کنید
 12. کلمات کلیدی را در meta description نیز استفاده کنید. البته اهمیت این مورد و مورد قبلی که بیان شد، این روزها کمتر از قبل است اما به هر حال نکاتی هستند که باید رعایت شوند.
 13. از کلملات کلیدی در تگ H1 استفاده کنید. عناوین و توضیحات تکراری در مطالب خود به کار نبرید.
 14. محتوایی که تولید میکنید باید حداقل دارای 300 کلمه باشد که البته این عدد مینیمم کلمات ممکن را بیان میکند و قطعا بهتر است در صورت امکان 1000 الی 2500 کلمه را در مقاله خود داشته باشید. همه این آمار و ارقام با این فرض بیان شده اند که محتوای تولیدی شما مفید و کاربردی باشد و مشکلی را از کاربرانتان حل کند. در غیر این صورت به هیچ عنوان مطلب غیر ضروری و اضافی را برای طولانی تر نمودن مطلب، به آن اضافه نکنید.
 15. توصیه شده است بهتر است از کلمات هم‌خانواده کلمات کلیدی در مقاله تان استفاده کنید اما اینکه این مطلب تا چه حد در زبان فارسی هم برای گوگل قابل شناسایی است، خیلی قابل اثبات نیست.
 16. عنوان و تگ ALT تصاویر و موجود در سایت را به صورت کاملا توصیفی بنویسید چرا که موتورهای جستجو به این موارد توجه میکنند.
 17. به لینک سازی داخلی اهمیت بدهید. اگر مطلبی در سایت شما وجود دارد که به پست جدیدتان مرتبط است، با یک جمله مناسب، کاربر را به مطالعه آن مطلب دعوت کنید. این مسئله باعث میشود مخاطب شما زمان بیشتری را در سایت شما صرف کند و سئو شما بهبود پیدا کند.
 18. از ابزارهایی مثل Google page speed insights یا GTmetrix استفاده کنید تا سرعت سایت خود را بهینه سازی نموده و تا حد ممکن افزایش دهید.
 19. به وسیله ابزار Google’s mobile friendly testing tool اطمینان حاصل کنید که سایت شما در ابعاد صفحات موبایل هم به طور مناسبی نمایش داده میشود.
 20. برای سایت خود site map ایجاد کنید و آن را به گوگل سرچ کنسول معرفی کنید. ساخت نقشه سایت نیاز به تخصص خاصی ندارد. شما میتوانید از ابزارهای مخصوص این کار استفاده کنید. به طور مثال : XML-Sitemaps.com
 21. فایل txt بسازید و آن را به گوگل سرچ کنسول معرفی کنید

 

در انتها این فایل کوتاه ویدئویی که نکات ارزشمندی در مورد سئو سایت های تازه تاسیس و نوپا بیان میکند را حتما مشاهده کنید

 

فایل های این مقاله  را در دو فرمت ورد و پی دی اف میتوانید دانلود کنید.

چک لیست سئو docs

چک لیست سئو pdf

اگر سوالی در مورد این مطلب دارید حتما در قسمت کامنت ها مطرح کنید

 

نویسنده : حجت مسگری

آژانس دیجیتال مارکتینگ بومرنگ
Summary
Review Date
Reviewed Item
چک لیست مهمترین نکات سئو در سال 2017
Author Rating
51star1star1star1star1star